kendinden konventörlü beton vibratörü
Written by Düşler Atölyesi

Beton Vibratörü Nedir?

Omuz Tipi Beton Vibratörü, Kendinden Konvertörlü Beton Vibratörü, Yüksek Frekanslı Beton Vibratörü, Vibratör Konvertörü, Vibratör Hortumu ve Vibratör Şişesi beton dökme, işleme ve tamamlama aşamalarına öncülük eden beton ekipmanlarıdır. Farklı çalışma prensiplerine ve farklı teknik özelliklere sahip olan bu ekipmanlar sunduğu avantajlar kadar yanlış seçim sonrasında kaynaklanabilecek dezavantajlarda gösterebilmektedir.

OMUZ TİPİ BETON VİBRATÖRÜ

Omuz Tipi Beton Vibratörü, Çanta Tipi olarak da adlandırılmaktadır. Ağırlıklı olarak 1HP ve 3HP elektrikli motorlar kullanılarak üretilen makinaların ağırlıkları Vibratör Şişesi eklemeli Vibratör Hortumu ile birlikte hafif olduğundan ve ekonomik olarak uygun fiyatlara bulunabildiği için tercih edilebilmektedir. Şişe hortum boyları genellikle 1 metreden 6 metreye kadar tercihe bağlı olarak bulunabilmektedir.

KENDİNDEN KONVERTÖRLÜ BETON VİBRATÖRÜ

Şantiye ortamlarında karşılaşılan alçak ve yüksek voltajlara karşı kendini koruyabilen sistemlere sahip ekipmanlardır. Kullanımı çevirici konvertör sistemi kablo ve Vibratör Hortumu arasına entegre edilmiş sistem sayesinde kolaylık gösterebilmektedir. Vibratör Hortumu boyları 1 metreden 7 metreye kadar tercih edilebilmekte kablo boyları ise ağırlıklı olarak 10-15 metre aralığında kullanılmaktadır. 38MM şişe çapından başlayıp 80mm şişe çapına kadar vibratör şişesi ölçüleri imal edilmektedir.

BETON VİBRATÖR KONVERTÖRÜ

Beton Vibratör Konvertörleri voltaj ayarlarını ayarlayarak bir veya birden fazla vibratör şişelerinin aynı anda kullanılmasına imkan sağlamaktadır. Yüksek frekanslı Vibratörleri adapte edilebilecek konvertörler tek çıkıştan 6 çıkışa kadar portlara sahip olabilmektedirler.

YÜKSEK FREKANSLI BETON VİBRATÖRÜ

Yüksek Frekanslı Beton Vibratörü, uygun olan Beton Konvertörüne bağlanarak kullanılan ve etki alanı daha yüksek olan beton vibratörüdür. Hortum boyları 1 metreden 7 metreye kadar tercih edilebildiği gibi kablo boyları 1 metreden 15 metreye kadar sunulabilmektedir. Şişe çapları 38mm ile 80mm arası değişiklik gösterilerek üretilmektedir.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *